user-controlpanel

reviewers-controlpanel

شمارش معکوس تا برگزاری کنفرانس
ثانیه
دقیقه
ساعت
روز

پوستر کنفرانس
Poster
اخبار سایت

 

برای مشاهده سخنرانی‌ها و کارگاه‌های اولین کنفرانس بین‌المللی BIM بر روی اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

1396/12/01 اطلاعات بیشتر ...پس از طی مراحل داوری که با مشارکت ارزشمند ۲۷ نفر از اساتید محترم دانشگاه و متخصصان BIM صورت پذیرفت، از بین مقالات دریافتی در مجموع ۹ مقاله به صورت ارایه شفاهی و ۱۳ مقاله برای ارایه پوستری در کنفرانس برگزیده شدند. نتایج نهایی به ایمیل نویسندگان ارسال شده است.

اسامی در ادامه خبر

1396/11/22 اطلاعات بیشتر ...


پیام دبیر علمی کنفرانس: ضمن سپاس از کلیه پژوهشگران محترمی که دستاوردهای علمی و پژوهشی خود را در قالب مقاله به کنفرانس BIM ارسال نموده اند به استحضار می‌رساند داوری مقالات به اتمام رسیده و نتایج نهایی پس از جمع بندی حداکثر تا پایان همین هفته از طریق ایمیل و پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. در ضمن کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس در سامانه‌های مورد تأیید وزارت علوم (سیویلیکا و ...) نمایه خواهد شد.

1396/11/19 اطلاعات بیشتر ...


 به منظور معرفی خدمات و محصولات شرکتهای فعال در زمینه BIM به مخاطبان اولین کنفرانس بین المللی BIM تعداد محدودی غرفه در محل برگزاری کنفرانس در نظر گرفته شده است. علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو با شماره 09190038010 تماس حاصل نمایند.

1396/11/19 اطلاعات بیشتر ...


نظر به ضرورت آشنایی مهندسین گرامی با BIM و استفاده از این فناوری در طراحی و ساخت پروژه ها، دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان مقرر نمود دارندگان پروانه اشتغال به کار از نظام مهندسی، در صورت حضور کامل در کنفرانس بین المللی BIM از امتیاز ارتقا پایه از پایه 3 به 2 و یا 2 به 1 بهره مند شوند.
همچنین با حمایت وزارت راه و شهرسازی و به منظور تسهیل بهره مندی اعضای نطام مهندسی از این فرصت، ثبت نام این عزیزان در کنفرانس با تخفیف ویژه ۵۰% صورت خواهد پذیرفت.

1396/11/17 اطلاعات بیشتر ...


انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان شهر تهران به جمع حامیان کنفرانس پیوست.

1396/11/17 اطلاعات بیشتر ...


مرکز معماری ایران، مرکز تخصصی آموزش معماری به جمع حامیان کنفرانس پیوست.

1396/11/17 اطلاعات بیشتر ...


با اعلام سرکار خانم دکتر فراهانی، معاون محترم پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی (واحد علوم و تحقیقات) این دانشگاه به جمع حامیان کنفرانس پیوست.

1396/11/13 اطلاعات بیشتر ...


با موافقت جناب آقای مهندس علی امام، مدیر عامل محترم شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، این سازمان نیز به جمع حامیان اولین کنفرانس بین المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) پیوست.

1396/11/13 اطلاعات بیشتر ...


خبرهای خوب برای علاقه مندان به BIM:

⬅️ با توجه به استقبال قابل تقدیر متخصصین داخلی و خارجی از اولین کنفرانس بیم و تنوع مطالب ارسالی آن‌ها، برنامه‌ی کنفرانس از یک روز به ۲ روز (دوشنبه و سه شنبه ۷-۸ اسفند ۹۶) افزایش یافت.

⬅️ مطالب متنوعی در قالب میزگردهای تخصصی، ارایه نمونه موردی از پیاده سازی بیم در پروژه های داخلی و خارجی، مقالات علمی و کارگاه های آموزشی در کنفرانس پیش بینی شده است.

⬅️ محل برگزاری کنفرانس، سالن همایش دکتر پاکدامن واقع در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در نظر گرفته شده است.

شعار کنفرانس امسال: "بیم؛ ضرورت، چالشها و افق های پیش رو"

1396/11/07 اطلاعات بیشتر ...


نخستین نشست خبری کنفرانس مدلسازی ساختمان، روز 24 دی در دانشگاه فنی امیرکبیر با حضور خبرنگاران رسانه‌های سراسری برگزار شد. در این نشست خبری، مجتبی عزیزی مدیر کنفرانس و اقبال شاکری دبیر آن به تشریح کنفرانس و مزیت‌های فناوری مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) برای صنعت ساخت‌وساز پرداختند.

لینک خبر خبرگزاری ایرنا

لینک خبر رسانه تخصصی بیمانا

مشاهده کلیپ نشست 

نشریه بازار و ساختمان

1396/11/01 اطلاعات بیشتر ...


گروه اقتصادی و مهندسی لوتوس از شرکت های فعال در حوزه ساختمان می باشد. این گروه با اتکا بر تجربیات و سوابق مدیران و با بهره گیری از نیروهای خلاق و متخصص در حال حاضر ساخت چندین پروژه بزرگ و لوکس در سطح منطقه یک در دستور کار دارد.
گروه لوتوس همواره به دنبال ایجاد فرصت های سرمایه گذاری نوین و روز آمد در عرصه صنعت ساختمان بوده است. مدیران این گروه با نگاهی تخصصی به صنعت ساختمان و با آشنایی به استراتژی ها و تکنیک های کارآمد و به روز راه حل های اقتصادی- انتفاعی مناسبی برای اجرای پروژه ها بکار می گیرند. این شرکت بستر مناسبی برای همکاری های مالی و مشارکت های ساختمانی مبتنی بر سود پایدار برای کلیه ذینفعان می باشد.

1396/10/28 اطلاعات بیشتر ...


شرکت رادین همکاران بهتا، برند تخصصی صنعت ساختمان و ارائه دهنده خدمات مدیریت طرح و ساخت بعنوان حامی برنز، به جمع حامیان کنفرانس بین‌المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان پیوست. 

1396/10/21 اطلاعات بیشتر ...


با همراهی سیویلیکا ناشر تخصصی کنفرانس های کشور، امکان نمایه شدن مقالات کنفرانس در این پایگاه فراهم شد.

1396/09/30 اطلاعات بیشتر ...


با اعلام جناب آقای دکتر نورزایی، موسسه آموزش عالی پارس به جمع حامیان اولین کنفرانس بین المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان پیوست.

1396/09/30 اطلاعات بیشتر ...


با حمایت و همراهی جناب آقای دکتر مظاهریان، معاون محترم وزیر در امور مسکن و شهرسازی و همچنین اعلام جناب آقای مهندس مانی فر رییس محترم دفتر مقررات ملی ساختمان "وزارت راه و شهرسازی" نیز به جمع حامیان کنفرانس پیوست.

1396/09/28 اطلاعات بیشتر ...


با اعلام جناب آقای دکتر بهروز ابطحی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، این دانشگاه نیز به جمع حامیان اولین کنفرانس BIM پیوست.

1396/09/19 اطلاعات بیشتر ...


در ادامه همراهی یکپارچه و قابل تقدیر نهادهای مختلف، "سازمان برنامه و بودجه کشور" نیز با اعلام سرکار خانم دکتر اربابی معاون محترم توسعه منابع انسانی و پشتیبانی این سازمان به جمع حامیان اولین کنفرانس بین المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان پیوست.
اهمیت توسعه فناوری های طراحی، مهندسی و اجرا در صنعت ساختمان و تاثیر قابل توجه BIM در این رابطه، موجب همراهی اکثریت نهادهای مرتبط شده است. امید است تا در این فضای منسجم زمینه های رشد و تعالی این موضوع مهم در کشور فراهم آید.

1396/09/22 اطلاعات بیشتر ...


گروه تخصصی ایران بیم، به جمع حامیان اولین کنفرانس بین المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) پیوست.

1396/09/07 اطلاعات بیشتر ...


با اعلام جناب آقای دکتر تورج محمدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت، این دانشگاه نیز به حامیان اولین کنفرانس بین المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان پیوست.

1396/08/26 اطلاعات بیشتر ...


با توجه به نظر اکثریت اعضای شورای سیاست گذاری کنفرانس مبنی بر فراهم نمودن فرصت لازم برای همراهی و مشارکت حداکثری علاقه مندان به بیم در اولین دوره کنفرانس، تاریخ برگزاری به ششم اسفندماه 96 تغییر یافت و تاریخ های مهم نیز به شرح ذیل اصلاح می شود:

مهلت ارسال مقالات:96/10/15
مهلت ثبت نام در کنفرانس: 96/11/20
اعلام نتایج داوری مقالات: 96/11/15
تاریخ برگزاری کنفرانس 96/12/07, 96/12/08   

1396/11/07 اطلاعات بیشتر ...در دومین جلسه دومین جلسه شورای سیاست گذاری کنفرانس مدلسازی اطلاعات ساختمان با حضور گسترده و قابل تقدیر فرهیختگانی از :

- وزارت راه و شهرسازی، شورای شهر تهران، نظام مهندسی

- اساتید دانشگاه های برتر کشور شامل دانشگاه صنعتی شریف، امیرکبیر، تهران، بهشتی، تربیت مدرس، علم و صنعت، پارس، علوم و تحقیقات

- نمایندگان تشکل های صنفی و شرکت های پیشرو در صنعت ساختمان مانند انجمن مهندسی ارزش، مرکز معماری ایران، خانه عمران، شرکت پایدار پی سازه، هلدینگ ایرانیان اطلس و ...

ساعت 17 تا 20 مورخ 14 آبان ماه در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد.

این جلسه با مقدمه و توضیحات آقای دکتر عزیزی، مدیر کنفرانس در خصوص روند پیشرفت کارها و اقدامات انجام شده تا این مقطع آغاز شد و سپس ضمن مرور محورهای کنفرانس و بازنگری آن ها، موضوع سخنرانی ها و پانل ها نیز مورد مشورت قرار گرفت.
هم چنین با توجه به نظر اکثریت اعضا در خصوص برگزاری کنفرانس در فاصله زمانی مناسب تر به منظور امکان حضور حداکثری علاقه مندان و جلب حمایت گسترده، تصمیم به تعویق تاریخ کنفرانس گرفته شد و مقرر شد برنامه ی جدید تهیه و به اطلاع عموم برسد.

در نهایت آقای دکتر شاکری، دبیر محترم کنفرانس ضمن جمع بندی مباحث و تشکر از حضور دلگرم کننده تمامی بزرگواران برگزاری کنفرانسی در خور را نوید داده و به مشارکت حداکثری اعضای شورا در کنفرانس تاکید نمودند.

1396/08/18 اطلاعات بیشتر ...


جناب آقای دکتر مصطفی رستم خانی، مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جناب آقای دکتر احد نظری معاون پژوهش و همکاری‌های علمی دانشگاه مهرالبرز نیز حمایت دانشگاه‌های خود از اولین کنفرانس بین‌المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان را اعلام نمودند.

1396/08/15 اطلاعات بیشتر ...


با اعلام رسمی جناب آقای دکتر فتح اللهی (معاون محترم پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس) این دانشگاه جامع کشور نیز حمایت از اولین کنفرانس بین المللی BIM را در برنامه خود قرار داد. به طور معمول دانشگاه تربیت مدرس از کنفرانسهایی که چند دوره از برگزاری آنها نگذشته باشد حمایت ندارد اما نظر به اهمیت فناوری BIM در کشور و همراهی جمع کثیری از اساتید دانشگاه و مدیران ارشد دستگاه هایی چون شورای شهر تهران، وزارت راه و شهرسازی، نظام مهندسی تهران و... در شورای سیاست گذاری کنفرانس، دانشگاه تربیت مدرس نیز به جمع حامیان کنفرانس پیوست.

1396/08/13 اطلاعات بیشتر ...


با اعلام مدیر محترم امور پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف (دکتر محمدرضا هرمزی نژاد) این دانشگاه به جمع حامیان اولین کنفرانس بین‌المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) پیوست. دانشجویان و اساتید این دانشگاه می‌توانند با تخفیف ویژه در کنفرانس ثبت‌نام نمایند.

1396/08/13 اطلاعات بیشتر ...


بدینوسیله به اطلاع کلیه علاقمندان حوزه مدلسازی اطلاعات ساختمان در رشته های مدیریت پروژه، معماری، برق، عمران و مکانیک میرساند:
اولین کنفرانس بین المللی مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) ششم دیماه 96 با تلاش جمع کثیری از اساتید دانشگاه های برتر کشور و همراهی مدیرانی از وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی، انجمن مدیریت پروژه ایران، شورای شهر تهران و... برگزار می شود. این کنفرانس با هدف نشر و توسعه دانش و کاربردهای BIM برگزار می شود.
از کلیه متخصصین و پژوهشگران دعوت می شود دستاوردهای علمی یا تجربی خود را در قالب مقاله حداکثر تا ۱۵ دی ماه به این کنفرانس ارسال نمایند. مقالات منتخب پس از داوری به صورت شفاهی و پوستر در کنفرانس ارایه می گردد. لطفا جهت اطلاع از فرمت مقالات اینجا کلیک نمایید.

1396/09/24 اطلاعات بیشتر ...


اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری اولین کنفرانس بین‌المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) در تاریخ ۵ شهریور در محل انستیتو مهندسی نفت داشکده فنی دانشگاه تهران برگزار گردید. در این جلسه که با حضور اعضای شورای سیاست‌گذاری کنفرانس برگزار گردید، سیاست‌های کلی کنفرانس و محورهای آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در ابتدای جلسه دکتر  مجتبی عزیزی کلیات کنفرانس و اهم فعالیت‌های انجام شده را به اعضای شورا شرح دادند. سپس دکتر اقبال شاکری بعنوان دبیر کنفرانس از اهمیت BIM و ضرورت استفاده از تمام ظرفیت‌های بخش‌های دولتی و خصوصی در این کنفرانس جهت بهبود جایگاه BIM در سازمان‌های ذی‌صلاح را بیان نمودند. اعضای شورا نیز نظرات خود را جهت برگزاری هرچه بهتر کنفرانس و همچنین حمایت‌های دانشگاه‌ها و سازمان‌هایشان را اعلام نمودند. 

 

 

1396/06/07 اطلاعات بیشتر ...


طبق اعلام دبیرخانه کنفرانس، انجمن مدیریت پروژه ایران به حامیان معنوی اولین کنفرانس بین‌المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) پیوست. لازم به ذکر است اعضای این انجمن می‌توانند با تخفیف در کنفرانس ثبت‌نام نمایند. 

 

1396/06/05 اطلاعات بیشتر ...


جهت تسهیل و افزایش سرعت انتقال اخبار و حواشی کنفرانس کانال تلگرام کنفرانس راه‌اندازی گردید. جهت ورود روی لوگوی تلگرام کلیلک نمایید. 

 

 تلگرام

1396/05/10 اطلاعات بیشتر ...


کنفرانس حاضر اولین کنفرانس جامع بین المللی در رابطه با مفهوم "مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)" می‌باشد که با طرح‌ریزی "گروه طرح و ساخت مهرگان" و با همت و همکاری ارزشمند بسیاری از متخصصین صنعت و دانشگاه در این حوزه برپا شده است. رویکرد BIM مفهمومی نسبتاً جدید در طراحی، ساخت و مدیریت پروژه‌های ساختمانی می‌باشد که در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا مورد استفاده قرار گرفته است . قوانین ساخت و ساز در برخی از این کشورها با تدوین قراردادهای خاص آن به گونه ای پیش رفته است که اجازه ساخت و ساز بدون کاربرد این روش را نمی دهد و کاربرد BIM اجباری است.

1396/08/11 اطلاعات بیشتر ...